Pozvánka na modelářskou show - Končiny 9. 6. 2013

04.06.2013 08:58

    Stalo se již tradicí, že druhá červnová neděle je svátkem modelářů. V letošním roce modeláři klubu FALEMO Červený Kostelec připravili již po devatenácté pro malé i velké diváky velkou modelářskou podívanou. K vidění bude množství modelů nejen „domácích“, ale i spousta zajímavých strojů modelářů z celé republiky. Vedeme intenzivní jednání s našimi kolegy z letecké záchranné služby, aby nám opět předvedli svou techniku. Diváci se mohou opět těšit na rozšířenou předváděcí plochu. Souběžně s prezentací letových ukázek se bude na vyhrazeném prostoru předvádět pozemní technika, čímž si každý přijde na své. Pro návštěvníky je připraveno parkování, ozvučení celé akce a samozřejmostí bude několik možností občerstvení.

    Letos se nám podařilo navázat spolupráci s Rodinným centrem Žaltmánek a Sborem dobrovolných hasičů z Malých Svatoňovic, takže pro děti bude připraven bohatý doprovodný program v podobě malování na obličej, množství soutěží a skákacího hradu, včetně nějaké té maličkosti u vstupu.

    Ani dospělejší nepřijdou zkrátka a budete mít možnost vyzkoušet si na simulátoru řízení modelů a zažít tak pocity pilotů. Všechny modely si budete moci prohlédnout detailně na stojánce a samozřejmě je uvidíte také v akci. O každém modelu se dozvíte podrobnosti a zajímavosti při komentovaných ukázkách, a pokud budete mít zájem, modeláři vám jistě zodpoví všechny zvídavé dotazy.

    To vše a jistě i ještě mnoho dalšího, co se již nevešlo do tohoto pozvání, budete moci vidět a zažít na našem modelářském letišti Končiny – Červený Kostelec v neděli 9. června od 14,00 hodin. Letos slaví modelářský klub FALEMO 40 let svého vzniku. Přijďte to oslavit s námi!

    Se všemi se těšíme na viděnou, divákům přejeme hezké zážitky a nám všem příznivé počasí.

    Za LMK Ing. Koch Pavel